ZAJĘCIA

Język angielski – zajęcia odbywają się Metodą Krainy Baśni to innowacyjna, kompleksowa metoda nauczania języka angielskiego, oparta na modelu naturalnej akwizycji, czyli procesie uczenia się języka. Adaptacja najpiękniejszych bajek i baśni, będących częścią bogactwa kulturowego wielu narodów, pomagają dzieciom przyswajać słownictwo, wymowę i struktury gramatyczne w bezpiecznym, przyjaznym i naturalnym dla nich środowisku. Metoda posiada solidne podstawy naukowe, uwzględnia założenia psychologii rozwojowej i holistycznie wspiera rozwój dziecka szczęśliwego i pewnego siebie.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu dla wszystkich przedszkolaków.

Rytmika, która poprzez obcowanie z muzyką otwiera szerokie możliwości przed dzieckiem, rozbudza wrażliwość muzyczną i estetyczną dziecka, a także zamiłowanie do śpiewu i tańca. Zajęcia te wyzwalają dziecięce emocje i wyobraźnię są skierowane dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu dla wszystkich przedszkolaków.

Taekwondo to zajęcia, które mają na celu ogólny rozwój dzieci, czyli rozgrzewki w których uczestniczą wszystkie partie ciała, uderzenia i bloki rękoma oraz kopnięcia. Zapoznanie z dziećmi i ich umiejętnościami oraz predyspozycjami do sztuk walki. Nauka systematyczności oraz dyscypliny panującej podczas zajęć sportowych. Na zajęciach dzieci dowiedzą się czym jest taekwondo olimpijskie, jakie panują zasady w tym sporcie oraz jakie są poszczególne techniki kopnięć i uderzeń. Nauka techniki, podstawowych komend w języku koreańskim z którego wywodzi się taekwondo olimpijskie, praca nad rozciągnięciem, ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz zabawy.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu dla chłopców w wieku 4,5,6 lat.

Fun Floor zajęcia multimedialne z użyciem podłogi interaktywnej. zajęcia odbywają się raz w tygodniu dla każdej grupy.

Religia dla dzieci, których rodzice zwrócą się z prośbą o organizację religii prowadzi siostra Vianneya.

Zajęcia z baletu zajęcia baletu dla przedszkolaków mają za zadanie rozwijać ich zainteresowanie ruchem, wyrażanie siebie poprzez taniec oraz rozwijanie koordynacji ruchowej. zajęcia odbywają się raz w tygodniu dla dziewczynek w wieku 4, 5, 6 lat.

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna Pomoc psychologiczno-pedagogiczna to dziedzina, która łączy psychologię i pedagogikę w celu wspierania rozwoju emocjonalnego, społecznego i edukacyjnego jednostek. Specjaliści z tej dziedziny, znani jako psycholodzy i pedagodzy, oferują kompleksową pomoc dla osób w różnym wieku, z różnymi potrzebami i trudnościami.